Základné informácie

Tento turisticky-poznávací zájazd spája návštevu tých najzaujímavejších lokalít s občasnou pešou turistikou, pričom tú náročnejšiu nie je nutné absolvovať. Trasa nás zavedie na sever polostrova, na náhornú planinu pod najvyššou Kamčatskou sopkou Ključevskaja (4750 m), kde v Tolbačinskej trhlinovej zóne prebehla r. 1975 jedna z najmohutnejších vulkanických erupcií 20. storočia a vedci tu testovali legendárny lunochod. V druhej časti programu navštívime oblasť južných vulkánov Mutnovskij a Gorelij, kde vystúpime k ich aktívnym kráterom. Chýbať nebude ani návšteva etnografického múzea a štýlové dediny Esso, plavba po rieke Bystraja či kúpanie v termálnych bazénoch. Ochutnáme tiež pravý kaviár aj špeciality z vynikajúcich pacifických lososov a spoznáme, čo obnáša pravá ruská baňa.

Program zájazdu

 • 1.-2. deň - Letecky Praha - Moskva - Kamčatka: prílet pred poludním, transfer do hotela v prírodnej lokalite pri obci Paratunka - oddych a prvé kúpanie v hotelovom termálnom bazéne, ktorý bude možné využívať po dobu šiestich nocí, ktoré tu prerušovane strávime.
 • 3. deň - Terénnym autom k jazeru do kvitnúce doliny VAČKAŽEC a zahrievacie peší výlet k vodopádom a pod rovnomenný vulkán.
 • 4. deň  Celodenný prejazd terénnym autom na sever do Kozyrevsku - prehliadka odľahlej vnútrozemskej osady, mohutná rieka Kamčatka, panoráma s najvyššími vulkánmi polostrova Ključevskaja a Kameň; ubytovanie v privátnych chatkách - pravá ruská baňa.
 • 5.-7. deň - Náročný terénny prejazd tam a späť tajgou a vyššie položenými sopečnými púšťami na náhornej planine vulkánu Tolbačik do NP Ključevskaja. Cestou brodenie rieky a prehliadka radu sopečných javov Severného vulkanického preryvu - výstupy na menšie vulkanickej kužele, vývery horúcich plynov, lávové prúdy, mŕtvy les, lávové jaskyne; táborenie na dve noci s večerným zázemím v skromnej ​​chate s kuchyňou a jedálňou. 6. deň možnosť výstupu k okraju mohutného vrcholového krátera vulkánu Ploskij Tolbačik s prechodom čerstvého lávového prúdu erupcie r. 2013 s unikátnou lanovou lávou; najnáročnejšiu túru zájazdu je možno nahradiť vychádzkou v okolí tábora a v zóne erupcie r. 2013 s výhľadmi na zaľadnený Ostrij Tolbačik (3672 m) a ďalšie vulkány.
 • 8. deň - Osada Esso v malebnom Bystrinskom NP, obývaná prevažne príslušníkmi pôvodných kamčatských národov - ubytovanie na dve noci v hoteli s menším termálnym bazénom, prehliadka zaujímavého etnografického múzea, popoludní rafting na rieke Bystraja s nenáročnými perejami v atraktívnych tiesňavách.
 • 9. deň - Celodenný prejazd späť do Paratunky.
 • 10.-11. deň - Prejazd terénnym vozidlom cez Viljučinské sedlo pod vulkán Gorelij; táborenie na jednu noc, dve poldenný túry a návrat do Paratunky. Prednostne navštívime efektne farebný Opasnyj kaňon s úvodným takmer stometrovým vodopádom a podnikneme peší výstup do činnej kaldery vulkánu Mutnovskij, kde sa ocitneme v bezprostrednom kontakte s veľmi pôsobivými sopečnými efektami (prenikavo syčiace vývery pary a plynov, vriace potoky a bublajúce bahenné kotle, žlté povlaky kryštalickej síry a i.). Druhý deň vystúpime k vrcholovým kráterom vulkánu Gorelij (1829 m) s jazerom, vývermi horúcich plynov a panorámou okolitých sopiek. V prípade nepriaznivého počasia návšteva areálu Mutnovskej geotermálnej elektrárne a neďalekých pramenísk termálnej vody.
 • 12.-13. deň - Dva záverečné dni s troma nocami v hoteli v Paratunce sú k dispozícii pre fakultatívne programy podľa vášho výberu: Sú to vrtuľníkovej výlety na sever do Doliny gejzírov v Kronockej rezervácii, najvyhlásenejšej vulkanickej lokality Kamčatky, alebo na Kurilské jazero do Jihokamčatskej rezervácie za pozorovaním medveďov loviacich lososy, morský lodný výlet po Avačinskej zátoke a priľahlom Pacifiku (útesy, vtáčie kolónie, tulene a i.), spojený s návštevou Petropavlovska-Kamčatského, a náročný výstup na vulkán Avačinskuj(27 41 m). Pokiaľ si nevyberiete žiadny z výletov, strávite jeden deň oddychom pri hotelovom termálnom bazéne a druhý výletom do mesta a hlavného kamčatského prístavu Petropavlovsk-Kamčatskij a na pacifickej pláži s čiernym pieskom, obklopenej skalnými útesmi. Nevynecháme samozrejme ani záverečný nákup rybacích špecialít (údené lososy, kaviár, morské plody) v miestnej veľkej tržnici za priaznivé ceny.
 • 14. deň - Záverečná rannej kúpeľ v termálnom bazéne a odchod na letisko, letecky späť cez Moskvu do Prahy.

Termíny zájazdov

Termíny: 30.7. - 12.8.2017

Zvoľte dátum z kalendára.

Dnešok
Vybraný
Dostupný
Nedostupný

Cenové podmienky

Počítajte s tým, že Kamčatka je dobrodužná oblasť, kde nemožno všetko do detailu vopred naplánovať. Čiastočne bude potrebné program prispôsobovať aktuálnym podmienkam - predovšetkým počasiu, momentálnej vulkanickej aktivite, prejazdnosti záverečných úsekov ciest a pod.

V cene je zahrnuté

 • letenka Praha–Kamčatka–Praha
 • letiskové a servisné poplatky
 • doprava minibusmi a terénnymi vozidlami
 • 8x ubytovanie v hoteli/penzióne s termálnym bazénom
 • 1x ubytovanie v privátnych chatkách
 • 3x nocľah ve voľnej prírode v zapožičaných stanoch
 • plná penzia počas väčšiny pobytu
 • vybavenie vstupných formalít (okrem víz) a poplatky za vstup do jednotlivých oblastí
 • vstup do etnografického múzea
 • plavba po rieke Bystraja
 • informační materiály
 • český sprievodca CK
 • miestny sprievodca počas väčšiny pobytu.

V cene nie je zahrnuté

 • cestovné poistenie
 • vstupné víza do Ruska (na požiadanie vybaví CK).

Fakultatívne služby

Počas 12. a 13. dňa je možné absolvovať podľa záujmu dva z nasledujúcich štyroch programov. Ich realizovateľnosť je závislá na priaznivom počasí, najmä u vrtuľníkov sa vždy čaká na povolenie na vzlet. Programy je potrebné si rezervovať vopred, platí sa po prílete na Kamčatku a v prípade ich neuskutočnenia sa vracia celá suma.
Lodný výlet po Avačinskom zálivu Tichého oceánu (v prepočte asi 60-70 eur plus podľa situácie doprava do prístavu a späť).
Vrtuľníkový výlet na Kurilské jazero alebo do Doliny gejzírov, na jedny z najunikátnejších lokalít kamčatskej prírody - ich nedostupnosť je vykúpená vysokou cenou (v prepočte asi 560 alebo 600 EUR na 3 hodiny letu a 3 hodiny pobytu na mieste).
Výstup na vulkán Avačinskij - náročný výstup na dokonalý sopečný kužeľ a skvelý vyhliadkový bod (cena veľmi závisí od počtu osôb - pri 3 osobách s miestnym sprievodcom cena orientačne 90 EUR / os.).

Na zájazd sa vzťahujú všeobecné zmluvné podmienky organizátora zájazdu.