Základné informácie

Ochutnali ste už pekingskú kačicu či šanghajské špeciality? Či už áno alebo nie, ponúkame vám možnosť vyskúšať na vlastnom jazyku ďalšiu zo štyroch najznámejších a najcharakteristickejších čínskych kuchýň. A to kuchyňu kantonskú, poťažmo juhočínsku. A nemusíte sa báť, pes je naozaj vybraná špecialita, ktorú vám bežne miesto kurčaťa nenaservírujú. Radšej si zapamätajte mená ako siumai, hargow či haam sui gaau – s tými sa totiž stretnete v Kantone a okolí ďaleko častejšie. Rovnako tak si skôr pochutnáte na rybách a plodoch mora. Navštívime aj trhovisko s korením, zeleninou a inými surovinami, ochutnáme rozličné pouličné dobrôtky. Posedíme v reštaurácii na jedálnom trhovisku či v tradičnej rybárskej dedinke. V bývalom koloniálnom Macau budeme mať možnosť obohatiť si jedálniček navyše o špeciality pôvodne portugalské, africké či brazílske.

Program zájazdu

 • 1.-2. deň - Praha - Kanton: popoludní prílet do Guangzhou (Kuang-čou), hl. m. juhočínskej provincie Guangdong (Kuang-tung), známeho u nás ako Kanton; večere v štýle typickej juhočínskej kuchyne - veľa zeleniny, ale aj ovocie - varené, dusené aj vyprážané v ľahkých jemných omáčkach so zázvorom, cesnakom a cibuľkou; večer pešia zóna Shangxiajiu (Šang-sia-ťioua) s možnosťou ochutnávok ďalších dobrôt na špajli - jahňacie, kuracie, ale aj sépia a iné netradičné lahôdky.
 • 3. deň - Kantón: celodenný výlet do oblasti Kaiping (Kchaj-pching) za Tiaolou (Tiao-lou) - opevnené mnohposchodové veže budované proti banditom (asi 1800 v celej oblasti), návšteva najzaujímavejších dediniek a výstup s vyhliadkou na prístupné veže; večera opäť v štýle kantonskej kuchyne - napr. bravčové plátky na medu, pečená hus, kura "biele" či s citrónovou omáčkou, žabie mäsko, čínska kvitnúce kapusta ČOI sam, baklažán na železnej platničke, lotosové korene a iné špeciality.
 • 4. deň - Kantón: živý budhistický kláštor Hualin (Chua-lin) so sieňou 500 arhatov; trh Qingping (Čching-pching) s produktmi čínskej medicíny; 600 m vysoká veľmi ženská a elegantná TV veža s vyhliadkou vo 459 m; fakultatívne možnosť prechádzky po najvyššie položenej dráhe na svete (488 m nad zemou); kláštor Šiestich banyánov s 57 m vysokou Kvetinovou pagodou; rezidencie bohatej rodiny Chen (Čchen); večera v štýle dim-sum - slané i sladké plnené taštičky, knedličky a bochníčky, mäsá a tortičky pripravované na bambusových naparovákoch.
 • 5. deň - Kantón - Hongkong: ráno prejazd vlakom (cca 2 h) do bývalej bitské kolónie Hongkong - výjazd lanovkou na Victoria Peaks s výhľadom na celý ostrov, rušné ulice moderného mesta; pohľad na večernú panorámu z mestskej časti Kowloon; večera v štýle hongkonskej kuchyne s posedením v pouličnej reštaurácii na večernom trhovisku slávnej Temple Street - napr. knedličkovo-rezancová polievka wonton mee, korenené krevety, kalamáre v cestíčku, bravčové rebierka v sladkokyslej omáčke, hrebenatky na zázvore, kurča na soli, húževnatec s brokolicou v ustricovej omáčke ai.
 • 6. deň - Hongkong - Macao: plavba rýchloloďou do bývalej portugalskej kolónie - pozostatky katedrály Sv. Pavla z r. 1602, stará pevnosť nad mestom; pri prechádzke ochutnáme makanésku špecialitu - lisované pečené hovädzie plátky či natas - tortičky s vaječným krémom; najstarší chrám bohyne A Ma - ochrankyňa mesta, 338 m vysoká Macau Tower; presun na ostrov Taipa - obrie kasíno The Venetian (veľkolepá imitácia Benátok), koloniálna promenáda starého Taipa a večere na Rua do Cunha ( "ulica jedla") - portugalská špecialita zapekaná ryža s kačacím mäsom, alebo tzv. africké kura galinha à africana a na záver lahodný "pilinový" puding serradura; neskoro večer návrat do Hongkongu.
 • 7.-8. deň - Hongkong: výlet na ostrov Lantau - výjazd panoramatickou lanovkou pod najvyšší vrchol ostrova Lantau Peak (934 m); kedysi najväčšia bronzová socha sediaceho Budhu na svete (34 m), budhistický kláštor Bo Lin, rybárska dedina Tai O s domami na koloch na mori; večera na rozlúčku v dedinskej reštaurácii v znamení rýb a darov mora - možnosť nákupu solených sušených rýb a miestnych špecialít, krevetové pasty; večer transfer na letisko a odlet, prílet do ČR 8. deň.

Termíny zájazdov

Termín zájazdu 23.10. – 30.10.2017

Zvoľte dátum z kalendára.

Dnešok
Vybraný
Dostupný
Nedostupný

Cenové podmienky

V cene je zahrnuté

 • letenka Praha–Kanton / Hongkong–Praha
 • letiskové a servisné poplatky
 • vlak Kanton–HK
 • loď HK–Macao a späť
 • prenajatý mikrobus
 • metro v HK
 • MHD v Macau
 • 5x hotel *** s raňajkami
 • 6x štýlová večera alebo obed
 • vstupy do pamiatkových objektov podľa programu
 • český čínsky hovoriaci sprievodca

V cene nie je zahrnuté

 • cestovné poistenie
 • vstupné víza do Čína (vybaví CK za poplatok)

Čína

ČínaČína – krajina, ktorá svojou kultúrou s nádychom krehkosti a tajomnosti očaruje a inšpiruje ostatný svet už viac než 3000 rokov. Každý piaty človek na našej planéte žije na území Číny. Hlavné mesto Čínskej ľudovej republiky Peking vás prekvapí svojou bohatou históriou aj pulzujúcim ruchom veľkomesta. Kto z vás by si neželal vychutnať atmosféru dávnej minulosti Viac